Hızlı Teklif Asistanı

Kobilife Dergisi Röportajımız

Kobilife Dergisi

Kobilife Dergisi Röportajımız

''TÜV Austria sertifikalı Dünyadaki ilk marka''

Arma Kontrol’ün uluslararası alandaki başarıları devam ediyor

Türkiye’nin yerli bariyer markası Arma Kontrol her türlü zorlu koşula karşı ürettiği Hidrolik Mantar ve Road Blocker sistemleriyle TÜV Austria tarafından belge kazanan Dünyadaki ilk firma oldu. Alt yapı sorunlarından ve jammer gibi sinyal bozuculardan etkilenmeyen Road Blocker ürünü içeriden ve dışarıdan gelecek tüm saldırılara karşı alanları korurken, Mantar Bariyer ürünü ise uzun ve kesintisiz çalışma süresiyle bu anlamda büyük bir başarı sergiliyor.

Uluslararası alanda elde ettiği başarılarla ülkemizin gururu olan Arma Kontrol, geliştirdiği teknolojilerle yüksek riskli alanların güvenliğini kolaylıkla sağlıyor.

Arma Kontrol’ün kendinden iç üniteli Mantar Bariyer Sistemleri, darbeye ve iklim koşullarına karşı dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor. Sistemin önemli özelliklerinin başında tüm ünite ve elektrik aksamının zeminin altında bulunması geliyor. Ar-Ge ve üretimi Arma Kontrol’e ait olan sistem darbe ve iklim koşullarına karşı gösterdiği üstün performansla dikkat çekiyor.

Arma Kontrol tarafından yüksek riskli alanların korunması için geliştirilen Road Blocker ürünü ise ultra güçlü yapısı ve 1,5 metrelik boyuyla dikkat çekiyor. Her an kesintisiz koruma özelliği bulunan Road Blocker, yapay zekâ destekli teknolojisiyle insan hatalarını ve risklerini ortadan kaldırıyor.

Sorunsuz şekilde çalışan Mantar Bariyer ve Road Blocker ürünlerinin kalitesi, TÜV Austria tarafından belgele kazanarak büyük bir başarıya da imza atmış oldu.

Dünyada ilkler arasında yer alıyor

İhtiyaç duyulan her alana yönelik olarak çok sayıda çözüm geliştirdiklerini belirten Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Kritik alanlarda kullanılan bariyer sistemleri güvenlik açısından oldukça önemli yer tutuyor. Mantar Bariyer sistemlerimiz uzun süre hiç durmadan çalışma kapasitesine sahip. Toplam 2 milyon kez kesintisiz açma-kapama özelliğine de sahip olan Mantar Bariyer ürünümüz, bu özellikleriyle dünyada ilkler arasına yer alıyor. Bu özellikleriyle de TÜV Austria’dan aldığı belge ile yoluna devam ediyor’’ dedi.

Özel olarak üretilebiliyor

Askeri ve emniyet kurumlarının yanı sıra holdingler, havaalanları, petrol sahaları, cezaevleri gibi yüksek riskli alanların araç giriş çıkış kontrolü için geliştirilen bariyer sistemleri, istenilen ölçülere göre özel olarak üretilebiliyor, 220V’luk çalışma prensibi dolayısıyla yeni bir elektrik altyapısına ihtiyaç duymuyor. Hidrolik prensibiyle güvenli bir geçiş sağlayan bariyer, mobil uygulama, plaka tanıma sistemleri, OGS-HGS, kart okuyucular ile entegre çalışabiliyor.

Road Blocker ile kesintisiz koruma

Road Blocker ürünlerinin de insan hatalarını ortadan kaldırdığını ifade eden Koray Kartal, “Alt yapı sorunlarından ve jammer gibi sinyal bozuculardan etkilenmeyen dev road blockerımız, içeriden ve dışarıdan gelecek tüm saldırılara karşı alanları koruyor. Armox ultra sert çelik zırhla kaplı olan blocker, 18 tonluk araçların 110 kilometre hızla çarpmalarına dahi karşı koyabiliyor. 5 milyon kez açıp kapanma sonrası bile sorunsuzca çalışmaya devam ediyor. Yapay zeka ile desteklenen, anlık olarak durum bilgilerini paylaşan blocker, arıza durumunda mail, SMS ve mobil uygulamayla otomatik bilgilendirme yapıyor. Tehlike anında acil kapanma özelliği de bulunan blocker, 2 saniye gibi kısa sürede açılarak alanları kesintisiz koruma altına alıyor” diye konuştu.

Arma Kontrol hakkında detaylı bilgiye www.armakontrol.com adresinden ulaşılabilir.