Hızlı Teklif Asistanı

Akıllı Şehirler

Akıllı şehirler nedir?

Kısaca günümüz teknolojisini kullanarak verileri almak ve bu verileri analiz ederek insanların şehirdeki yaşantısını daha kaliteli hale getirebilmek ve bunu sürdürebilmektir.

Akıllı şehirlerde otomatik bariyerlerin önemi;

Bizim üretmiş olduğumuz otomatik bariyer sistemleri akıllı şehirler de önemli destekleyici unsurlardan biridir. Akıllı şehirlerin verileri toplamak için olmazsa olmazı yazılımlara akıllı bariyer sistemlerimiz entegreli çalışmakta ve veri gönderebilmektedir. Arma Kontrol olarak ürünlerimizi bugün akıllı şehir projelerinde birçok alanda görebilirsiniz bunlardan bazıları yayalaştırma projeleri, trafik güvenliği, trafik yönlendirme ve parklanma alanlarındaki özel park çözümleridir. Yaptığımız projelerin tamamen amacı güvenli yaşam alanları oluşturmak ve tasarımlarımızla da şehirlere değer katmak. Bununla birlikte şehirde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaktır

Ürünsel bazda bakarsak projelerimiz;

En basiti otoyol giriş çıkışlarında kullanılan OGS-HGS  ile çalışan bariyer sistemleri trafiğin belli saatlerde açık kapalı hale getiren istenildiğinde tek merkezden kontrol edilebilen otomatik mantar bariyerler AVM’lerde veya otoparklardaki engelli vatandaşlarımız için  ayrılan kişisel park alanları başta olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır Bir diğer önemli çalışmamız da akıllı şehirlerde Emniyet ve güvenlik birimlerimiz kamu güvenliğini arttırmak için çalışan kolluk kuvvetlerimiz şehirlerin sınırlarında veya şehir içi belli noktalar da kurulan güvenlik noktaları bulunmakta bu durumlar için mobil bariyerler üretiyoruz bu sistem akıllı şehirlere 100% uyumlu olup  enerji verimliliğinden üst düzey güvenliğe kadar tam not almaktadır. Dikkat çeken özelliğinden biri de güneş enerjisiyle çalışmasıdır.

Güvenli yaşam alanı derken sadece araçlara karşı veya kişisel park alanları oluşturmuyoruz Aynı zamanda afet sel felaketleri içinde çözümler üretiyoruz sel baskınında zarar görebilecek alan ve yerler için akıllı sel bariyeri çözümlerimiz bulunmakta herhangi bir sel yağmur durumunda sistem kendini otomatik olarak kapatır bilgiyi merkeze iletir bu çalışmamız da akıllı şehirler için üretmiş olduğumuz ürünlerden biridir. Kısaca tüm sistemlerimiz enerjiden konum tespitine kadar ölçümlenebilir ve veriyi kolayca anlık olarak iletebilir.

Projelerinize özel teknik şartname oluşturmak için bizimle irtibata geçiniz. https://www.armakontrol.com/iletisim