Bizi Arayın+90 212 222 75 00

Çarpışma Testleri Standartları Nelerdir?

Ürün Açıklaması

PAS68 Nedir?

PAS68 (Publicly Available Specification) güvenlik sektörü için çarpışma testlerinde test metodu, araç tipi, nüfuz ölçümü gibi çarpışma kriterlerini belirleyen bir İngiliz standartıdır. Bu standartlar neticesinde gerçekleşen çarpışma testleri, ürünün değerlendirmesini yapmakta üretici, satıcı ve kullanıcıların elindeki en büyük veridir.

 

PAS69 Nedir?

PAS69, VSB (Vehicle Security Barrier) olarak anılan güvenlik bariyerlerinin en efektif biçimde kullanılması amacıyla tasarımcılardan güvenlik müdürlerine kadar doğru ürün, kurulum ve kullanım için bir rehber, kılavuz görevi görmektedir.

 

ASTM (K12/ K8/ K4) Nedir?

ASTM (American Society for Testing and Materials) topluluğunun F2656-07 standardı çarpışma testlerinde araç tipi, hızı ve kütlesi gibi kriterleri belirler. Bu testler sonucunda ki derecelendirme ise güvenlik sektöründe en çok bilinen şekli ile K4 / K8 / K12 olarak tanımlanır. Bu derecelendirme kullanıcı için ihtiyaç duyduğu güvenlik seviyesine göre en doğru ürünü bulmakta yardımcı olmaktadır.

 

IWA14-1 Nedir?

IWA14-1 ISO tarafından denetlenen IWA (International Workshop Agreement)’nın oluşturduğu diğer çarpışma testleri ile benzer şekilde araç kütlesi, hızı ve şekli gibi kriterlerin belirlendiği bir standarttır. IWA 14-1’in diğerleri ile en büyük farkı standardın belirlenmesinde bu endüstrinin anahtar üreticilerinin ortak çalışması ile belirlenmiş olmasıdır. Bu testler kullanıcının ihtiyaçlarına uygun ürün seçiminde büyük rol oynamaktadır.

 

IWA14-2 Nedir?

IWA14-2 (International Workshop Agreement) IWA14-1 standartlarında üretimi gerçekleştirilen güvenlik bariyeri ürünlerinin doğru seçimi ve akabinde konumlandırılması gereken alanda yapılması planlanan altyapı ve montaj işlemlerinin bütün aşamalarına rehberlik sağlar.
Teknik Özellikler